Strona domowa > Fundacja StartSmart Alicji Węgorzewskiej

Fundacja Smart Start
Kilka słów o fundacji Alicji Węgorzewskiej

Fundacja-StartSmart

Fundacja „StartSmart” w swej działalności obejmuje kulturę, naukę, oświatę i wychowanie. Krzewi wiedzę o sztuce, rozwoju i upowszechnia kulturę, współpracuje z instytucjami i organizacjami krajowymi, a także zagranicznymi w zakresie edukacji artystycznej i oświatowej.

W celu wypromowania kultury polskiej za granicą oraz upowszechniania  muzyki klasycznej, a także chcąc wesprzeć młode talenty, Fundacja wystąpiła na Węgrzech z projektem artystycznym „Chopin i jego muzyka- koncerty w ramach obchodu Roku Chopinowskiego na Węgrzech”, w tym występy Sinfonii Varsovii.

Fundacja jest producentem spektaklu „Diva for rent”, była współproducentem koncertu transmitowanego w TVP 2 „Bitwa tenorów na róże” w ramach 47 Festiwalu im. Jana Kiepury  w Krynicy – Zdrój, była organizatorem i producentem wspieranego przez NCK Festiwalu Młodych i Wybitnych „Kiepuriada”. KIEPURIADA – Festiwal Młodych i wybitnych był festiwalem bezpośrednio poprzedzających 47 Festiwal im. Jana Kiepury, odbył się w terminie 10 -17 sierpnia 2013 r. Fundacja StartSmart zorganizowała i poprowadziła siedmiodniowy festiwal z szerokim spektrum ofertowym:
koncerty operetkowe, master classes dla śpiewaków operowych, prelekcje, kabarety, muzyka cygańska, piosenka aktorska, wystawy, spektakle muzyczne, kino plenerowe w Krynicy Zdrój. Fundacja była współproducentem I Bitwy Tenorów na Róże – koncertu transmitowanego przez TVP 2 bezpośrednio przez satelitę.

Jest współproducentem i licencjodawcą Bitwy Tenorów na róże ( II Bitwa transmitowana bezpośrednio w TVP3 – 2015.

Zajmuje się  produkcją fonograficzną.

Fundacja prowadzi Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „ANIOŁOWO”. Dorocznie organizuje pod patronatem Burmistrza Ursynowa obchody DNIA AUTYZMU NA URSYNOWIE, który oprócz wartości terapeutycznych wskazuje i uświadamia wartość muzyki jako środka terapeutycznego dla dzieci z orzeczeniem autyzmu ( 2 edycje – 2014, 2015)

W 2015 Fundacja zorganizowała 3 dniowy festiwal „Otwieramy drzwi do świata muzyki”, z szerokim udziałem mediów, w hali sportowej w Orzyszu, przy codziennym, bezpłatnym udziale ok 800 osób, którzy brali odział nie tylko w koncertach, ale także w edukacyjnych prelekcjach na temat opery, operetki, musicalu.

Fundacja wyprodukowała koncert z okazji Roku Kultury Węgierskiej – W Krainie Barona Cygańskiego, z okazji Święta Narodowego Węgier. Na koncert, który odbył się 11 marca 2016 roku w Sali Koncertowej Polskiego Radia tłumnie przybyli zaproszeni Goście: Przedstawiciele Rządu, Kultury i Biznesu, Ambasadorowie oraz sympatycy Narodu Węgierskiego. Współpracuje i wspiera liczne stowarzyszenia i inne fundacje.

Copyright 2017 by Aniołowo - Adaptacja: